Nie zapomnij o rozgrzewce przed jazdą na rolkach!

Każda aktywność fizyczna powinna zostać poprzedzona rozgrzewką, której najważniejszym celem jest uniknięcie kontuzji i przygotowanie organizmu do zwiększonego wysiłku. Coraz popularniejsza jazda na rolkach, również wymaga odpowiedniego przygotowania przed postawieniem pierwszego kroku na kółkach.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu swoich nóg, ponieważ to one będą najbardziej eksploatowane w trakcie jazdy na rolkach. Dlatego należy rozciągnąć mięśnie i rozruszać stawy naszych dolnych kończyn, a następnie wykonać kilka krążeń kolan w obie strony oraz kilkanaście przysiadów.

Nie można zapomnieć również o pozostałych częściach ciała. Kręgosłup także powinien być przygotowany do intensywniejszej pracy. Dlatego powinno się wykonać kilkanaście skrętoskłonów do prawej i lewej kostki. Wyższe partie kręgosłupa rozruszajmy wykonując kilka krążeń głową. Nie zapominajmy także o ramionach, wykonując kilkanaście okrążeń w przód i w tył. Na sam koniec zostawmy sobie minutowy trucht w miejscu.

Na pierwsze rolkowe eskapady nie wybierajmy długich i trudnych tras. Starajmy się znaleźć proste i bezpieczne drogi, które będą bezpiecznie i pozwolą zmniejszyć ryzyko kontuzji.