Z niemowlakiem i kilkulatkiem – biegi z wózkiem sposobem na rodzinną aktywność

Sprawdzają się w terenie i na miejskich, asfaltowych ścieżkach – wózki biegowe zdobywają coraz większą popularność. Organizowane są nawet maratony dla rodziców, którzy biegają ze swoimi pociechami. To doskonała propozycja dla mam i tatów, którzy nie mogą podrzucić malucha mieszkającym w pobliżu dziadkom. Dla wielu takich osób początki rodzicielstwa są zarazem końcem aktywności fizycznej.

bieg-z-wozkiem

Biegi z wózkiem pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym. Rodzic korzysta z ruchu, a maluch zasypia na świeżym powietrzu kołysząc się w wygodnym posłaniu.

– Szybko się okazało, że taki wózek to idealna kołyska dla dziecka, i zwykle po 1-2 km Kalina zasypiała, a budziła się gdy tylko zatrzymałem się po skończonym biegu. Oczywiście wózek musiał być pełen zabawek, na wypadek gdyby obudziła się w trakcie biegu. Kalina tak bardzo polubiła ten wózek, że jak stoi w pokoju to potrafi siedzieć w nim i bawić się nawet godzinę – opisuje Marek Mitrofaniuk, uczestnik Mistrzostw Polski w Biegu z Wózkiem na stronie www.maratonypolskie.pl. Razem z córeczką zajęli I. miejsce.