Pomysł na grę dla całych rodzin na świeżym powietrzu

Korzystając ze sprzyjającej pogody, należy jak najczęściej zabierać dzieci na długie spacery, podczas których możemy z nimi znakomicie spędzać czas na wspólnej zabawie i jednocześnie pobudzać w nich zamiłowanie do aktywności ruchowej przez śmiech i żarty. Wypad na łono przyrody z rodziną i przyjaciółmi będziemy mogli urozmaicić zabawą angażującą dzieci i rodziców.

Gra o nazwie „Gdzie jest moje dziecko” to świetna forma rozrywki dla dorosłych i maluchów. Wymaga aktywności fizycznej, w zamian dając mnóstwo frajdy każdemu z uczestników, a nawet obserwatorów.

Graczy trzeba podzielić na dwie grupy – w klasycznej formie zabawy są to mamy i dzieci, ale można ją dostosować do potrzeb uczestników. Mamy mają zasłonięte oczy, a na hasło „start” dzieci zaczynają je wołać. Mamy jak najszybciej muszą wyłowić swoje dziecko spośród grupy innych. Wygrywa ta, która pierwsza tego dokona. Zabawę najlepiej wykonywać na ustalonej wcześniej, niewielkiej przestrzeni – tak by grupa nie stała nieruchomo (czyli tak jak w ciuciubabce).