Yoga pomocna w walce z dolegliwościami starszego wieku

Jednym z najlepszych sposobów dla seniorów na polepszenie ogólnej sprawności jest joga. To fantastyczne rozwiązanie dla dziadków i babć, które bez większego wysiłku pozwoli poprawić kondycję psycho-fizyczną i przysłuży się polepszeniu zdrowia.

Ćwiczenia polegające na powolnym i statecznym ruchu są wręcz stworzone dla osób w wieku, który determinuje słabości kondycyjne i sprawnościowe. Joga jest bezpieczna, ma bardzo niskie ryzyko wystąpienia kontuzji, a wykonywana zazwyczaj w ciszy i spokoju pomaga się wyciszyć i zrelaksować psychicznie.

Coraz częściej prowadzone są zajęcia jogi przeznaczone specjalnie dla seniorów. Zajęcia na nich skoncentrowane są na wzmocnieniu stawów i całego kręgosłupa, a także na ćwiczeniach pomagających w poprawie oddychania oraz pracy serca.

Korzyści płynące z uprawiania jogi:

– Polepszenie pracy stawów

– Odciążenie narządów ruchu

– Poprawa pracy układu krwionośnego

– Polepszenie układu odpornościowego

– Zmniejszenie bólu pleców i mięśni

– Działanie relaksacyjne

Akademie jogi otwierają swe podwoje dla seniorów w wielu miastach. Niejednokrotnie samorządy decydują się na dofinansowywanie podobnych zajęć. Sprawdź czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje szkoła jogi i przekonaj się osobiście czy ćwiczenia pozwolą poprawić Twoje samopoczucie.