Basen dobry zimą i latem

Każdy sport jest dobry dla zdrowia, ale to pływanie przynosi najwięcej korzyści. Pływać mogą wszyscy: dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży, osoby z niepełnosprawnościami. Woda odciąża ciało, a zatem trening nie niesie niebezpieczeństwa urazów czy kontuzji. Pływanie wzmacnia też odporność, bo organizm jest poddawany wzmożonym procesom termoregulacji. Dzięki temu rzadziej będziemy łapać infekcje.

Basen to fantastyczna forma relaksu i odprężenia, doskonała rehabilitacja, a dla wielu osób również pasja. Woda masuje ciało, a wysiłek sprawia, że wydzielają się endorfiny. Ponadto woda wpływa dobrze na skórę i pomaga walczyć z cellulitem. Podczas pływania poprawia się krążenie krwi, co z kolei przyspiesza metabolizm i pomaga chudnąć.

Basen do doskonała forma relaksu dla każdego

Pływając kilka razy w tygodniu przez godzinę, zmniejszamy ryzyko zawału. Ta forma aktywności oddziałuje pozytywnie na układy nerwowy i oddechowy, a kiedy oddychamy prawidłowo i świadomie, łatwiej nam utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Dlatego warto wybrać się na basen nie tylko latem, lecz także zimą. Zapewnimy sobie w ten sposób zdrowie i dobrą formę oraz przypomnimy miłe chwile letniego wypoczynku nad wodą.