Brodziki, zjeżdżalnie i sauny – w parku wodnym każdy znajdzie coś dla siebie!

Szukasz aktywnej rozrywki dla całej rodziny? Parki wodne, wyrastające jak grzyby po deszczu w różnych częściach Polski, to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. W ich ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na wiek!

Siedemdziesięcioletnia pani Janina to stała bywalczyni parku wodnego w Krakowie. – Jeżdżę na zamontowanych w basenach rowerkach stacjonarnych, pływam i korzystam z jacuzzi. W weekendy czasami organizujemy wyjścia z całą rodziną: przyjeżdżają syn z żoną, moje wnuki. Czasami zabieramy też prawnuczkę mojej siostry – wyjaśnia. Jak tłumaczy, park wodny to miejsce rozrywki wszystkich pokoleń. Mała Maja korzysta z brodzików, wodnych spryskiwaczy, niewielkich zjeżdżalni. Dorosłe już wnuki szaleją na zjeżdżalniach i spędzają czas w saunach. Syn i synowa uwielbiają pływać i relaksować się na leżankach z biczami wodnymi.

– Po niedzieli w takim miejscu wszyscy wracamy wykończeni, ale szczęśliwi. Zmęczenie daje się we znaki zwłaszcza wtedy, gdy zabieramy Majkę. To żywe srebro, trzeba się za nią trochę nabiegać – opowiada.

W całej Polsce są już dziesiątki parków wodnych, które prześcigają się we wprowadzaniu nowych atrakcji. Kręgielnie, szklany tunel wśród rekinów, plaża i rwący potok – to tylko część bogatej oferty. Zaletą tego typu obiektów jest ich dostępność niezależna od pogody. Większość oferuje rodzinne bilety w niższych cenach oraz możliwość wykupienia abonamentu.

Aquapark Reda

Przestronny basen z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody, przestronny brodzik z okrętem pirackim i siedmioma zjeżdżalniami oraz zjeżdżalnia z rekinami – to tylko niektóre atrakcje tego aquaparku. Odwiedzający mogą także przemierzyć wodną ścieżkę o długości 315 m, skorzystać z różnego typu zjeżdżali oraz kołysać się na wysokich do 1,5 m falach.

  • Adres: ul. Morska 5, 84-240 Reda. Godziny otwarcia: niedziela–czwartek od 9.00 do 22.00, piątek–sobota od 9.00 do 23.00

Aquapark Sopot

Na terenie aquaparku znajdziemy kilka basenów (w tym dwa zewnętrzne) oraz dwie zjeżdżalnie. Do dyspozycji odwiedzających jest także długa na 71 m dzika rzeka, imitująca górski potok. Na głównym poziomie znajduje się również Aqua SPA, gdzie można skorzystać m.in. z różnego rodzaju saun (osiem do wyboru). W podziemiach obiektu jest kręgielnia.

  • Adres: ul. Zamkowa Góra 5, 81-713 Sopot. Godziny otwarcia: codziennie od 8.00 do 22.00

Park Wodny w Krakowie

Dla najmłodszych jest tam m.in. wyspa piratów z trzema minizjeżdżalniami dostosowanymi do zróżnicowanego oswojenia z wodą. W ofercie są także zjeżdżalnie dla starszych dzieci oraz zjeżdżalnie dla dorosłych, zapewniające różny poziom adrenaliny. W parku wodnym znajdują się ponadto: kilka jacuzzi, hydromasaże, wodna siłownia i rwąca rzeka oraz tory do pływania.

  • Adres: ul. Dobrego Pasterza 126, 31-416 Kraków. Godziny otwarcia: codziennie od 8.00 do 22.00

Aqua Park Zakopane

Odwiedzający mogą się relaksować na tarasie z leżakami, z którego rozlega się widok na Tatry. Aquapark oferuje m.in.: sześć jacuzzi, kąpiele w dzikiej rzece oraz pięć zjeżdżalni o różnych poziomach trudności (w tym dwie grupowe). Na gości czeka także kilka basenów, w tym jeden termalny. Znajduje się on na zewnątrz, jednak stała temperatura wody (32 stopnie) pozwala zażywać kąpieli nawet podczas mrozów.

  • Adres: ul. Jagiellońska 31, 34-500 Zakopane. Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 22.00

Aquapark Fala (Łódź)

Masaże wodne, sauna fińska i parowa, megazjeżdżalnie i drabinki gimnastyczne – to tylko część atrakcji tego aquaparku. Osoby pragnące poprzebywać w ciszy mogą skorzystać z niewielkiej groty, która oferuje fotele z masażem wodnym i powietrznym. Na dzieci czekają trzy place zabaw (wodne i zewnętrzny) oraz brodzik. Na zewnątrz znajdują się baseny z nurtem dzikiej rzeki i wodospadami, plaża z leżakami i brodzik.

  • Adres: al. Unii Lubelskiej 4, 94-208 Łódź. Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 22.00

Termy Maltańskie (Poznań)

W obiekcie znajdują się baseny rekreacyjne i sportowe oraz strefa saun. W basenach solankowych są pochodząca z odwiertu woda termalna i pobierana z głębokości ponad 1300 m solanka (niemal 40 stopni). Dla najmłodszych przewidziano brodzik z fontannami, krokodylem i papugą oraz minizjeżdżalnią, a także basen ze ścianką wspinaczkową i statkiem pirackim. Na odwiedzających czekają także różnego rodzaju zjeżdżalnie.

  • Adres: ul. Termalna 1, 61-028 Poznań. Godziny otwarcia: codziennie od 6.00 do 23.00

Terma Bania (Białka Tatrzańska)

Czternaście basenowych niecek, zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 m, gejzery, armatki wodne, jacuzzi i sztuczne fale gwarantują w Termie Bania superrelaks i wodną zabawę na najwyższym poziomie. W strefie zabawy na najmłodszych czekają m.in. wodne karuzele, plac zabaw, brodzik z kaskadami wodnymi, samonapełniającymi się wiadereczkami oraz wodnym jeżem.

  • Adres: ul. Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska. Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 22.00

Termy Warmińskie (Lidzbark Warmiński)

W obiekcie znajdują się m.in. baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, rwąca rzeka, a także strefa saun. Hotelowe SPA oferuje zabiegi z wykorzystaniem wody termalnej, leczniczego błota czy ziół. Dla dzieci są brodzik z fontanną, armatkami wodnymi i statkiem do zabaw.

  • Adres: ul. Kąpielowa 1, 11-100 Lidzbark Warmiński. Godziny otwarcia: niedziela–czwartek od 8.00 do 20.00, piątek–sobota od 8.00 do 21.30

Termy Uniejów

Kompleks położony u podnóża XIV-wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. W obiekcie znajdują się pływalnie, komora lodowa, sauny, gabinety masażu, dysze, bicze, zjeżdżalnie i inne wodne atrakcje. Strefa zewnętrzna obejmuje pięć basenów, wyspę z jacuzzi oraz bufet.

  • Adres: ul. Zamkowa 3/5, 99-210 Uniejów. Godziny otwarcia: codziennie od 10.00 do 22.00

Termy Bukovina (Bukowina Tatrzańska)

W obiekcie można znaleźć 12 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, a także setki metrów zjeżdżalni. Na gości czeka osiem saun (m.in. sauny fińskie, łaźnie parowe, kabina na podczerwień). Z myślą o najmłodszych organizowane są m.in. lekcje nurkowania oraz zajęcia aqua aerobicu.

  • Adres: ul. Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska. Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 22.00