Sporty walki idealne dla żywiołowego dziecka

Twoje dziecko rozpiera energia i masz wrażenie, że posiada nieskończone pokłady sił? Koniecznie trzeba to przekuć w aktywność fizyczną! Ale jaka dyscyplina sportowa będzie dla niego właściwa? Zaprowadź go na trening jednego ze sportów walki.

Wbrew powszechnemu stereotypowi sporty walki nie wzmagają u dziecka agresji, a wręcz przeciwnie. Trenerzy kładą ogromny nacisk na poszanowanie rywala i opanowaniu negatywnych emocji, a co za tym idzie uczą samodyscypliny, wytrwałości i zmaganiu się z własnymi słabościami.

Treningi większości sportów walki polegają przede wszystkim na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Przeprowadzane zajęcia poprawiają sprawność fizyczną na wielu płaszczyznach. Wpływają na koordynację ruchową, rozciągają mięśnie, przyczyniają się do zachowania prawidłowej postawy, a także poprawiają kondycję.

Dzieci posiadające wrodzoną dużą aktywność będą miały okazję do wyżycia się i spożytkowania swojej energii przy jednoczesnej nauce pokory i samokontroli. Z kolei bardziej wyciszone pociechy w gronie rówieśników nabiorą większej pewności siebie i śmiałości w życiu codziennym.

Który konkretnie rodzaj sportów walki będzie najlepszym wyborem? Odpowiedź jest prosta, to które będzie się podobać Twojemu dziecku. To czy będzie to judo, karate czy aikido nie jest kluczowe. Najważniejsze jest żeby treningi podobały się młodemu sportowcowi i uczęszczał na nie z ochotą.