Taniec – aktywność ruchowa dla każdego

Nie lubisz żadnej dyscypliny sportowej, ale czujesz potrzebę aktywności fizycznej? Spróbuj tańca! Taniec pozytywnie wpływa na układ ruchowy, w szczególności na kręgosłup i stawy. Wzmacnia mięśnie, poprawia wytrzymałość i koordynację ruchową.

W trakcie ćwiczeń w rytm muzyki organizm wydziela adrenalinę i noradrenalinę, które poprawiają samopoczucie i sprawiają, że mamy więcej energii. Uwalniają się także endorfiny, popularnie nazywane hormonami szczęścia. To dlatego taniec może wspomagać leczenie depresji czy nerwic.

Udział w zajęciach tanecznych nie wymaga przygotowań. Wystarczy wygodny strój i obuwie. O specjalnych butach (np. do tańca towarzyskiego) można pomyśleć później, gdy zdecydujemy się na stałe uczestnictwo. Ważna jest odpowiednia rozgrzewka pod okiem instruktora, by nie narazić się na kontuzję.

Jeśli obawiasz się, czy taniec na pewno jest dla Ciebie, poproś o możliwość uczestniczenia w zajęciach pokazowych, zanim się zapiszesz na regularne zajęcia. Namów przyjaciół, by też spróbowali sił na parkiecie – będzie Ci raźniej i łatwiej odnajdziesz się w grupie nowych znajomych.