Gwiazdy dają przykład w akcji „Stop zwolnieniom z WF”

minister-bankaRegularna aktywność fizyczna w okresie szkolnym ma ogromne znaczenie dla poprawnego rozwoju dzieci i młodzieży. Niestety nie wszyscy są tego świadomi, o czym alarmują dane Najwyższej Izby Kontroli, sygnalizujące wręcz o pladze zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. Przeciwdziałać temu ma ogólnopolska kampania społeczna „Stop zwolnieniom z WF” zainicjowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Według raportu NIK co piąty uczeń szkoły podstawowej, co czwarty gimnazjalista i co trzeci uczeń szkoły ponadgimnazjalnej nie uczestniczy w lekcjach wychowania fizycznego.

Ministerstwo Sportu i Turystyki stara się zapobiegać temu powszechnemu problemowi organizując akcję „Stop zwolnieniom z WF”. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz przekonywanie rodziców do angażowania swoich pociech do uprawiania sportu. Do kampanii przyłączają się znani polscy sportowcy. Pokazowe zajęcia organizowali m.in. Marcin Gortat, Anna Lewandowska i Bartosz Kurek.

– Poprzez bezpośredni kontakt z gwiazdami sportu będziemy zachęcali do aktywności fizycznej – powiedział Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.