Ćwiczenia w wodzie najlepsze na problemy ze stawami

Aqua aerobik staje się coraz popularniejszą formą ćwiczeń, w którą mogą zaangażować się dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. W szczególności jednak zajęciami na basenie powinni zainteresować się seniorzy, gdyż jest to doskonała recepta na dolegliwości związane z nieuniknionym procesem starzeniem się organizmu.

Aqua aerobik to nic innego jak rodzaj gimnastyki korekcyjnej połączonej z elementami pływania. Właściwie nie ma przeciwwskazań do jego regularnego uprawiania, o czym świadczy fakt, że ćwiczenia w wodzie zalecane są nawet rekonwalescentom po operacjach lub kontuzjach. W zajęciach wodnych nie powinny brać udziału jedynie osoby borykające się z problemami dermatologicznymi i niegojącymi się ranami.

Dlaczego aqua aerobik jest idealny dla osób starszych? Przede wszystkim ryzyko kontuzji jest zdecydowanie mniejsze, ponieważ w trakcie ćwiczeń nie są obciążane stawy i kręgosłup. Dodatkowo opór stawiany przez wodę wymusza na mięśniach większy wysiłek, więc takie same ćwiczenia na basenie są efektywniejsze, niż gdyby wykonywać je na sali gimnastycznej.

Już po kilku zajęciach powinna nastąpić zauważalna poprawa w sprawności ruchowej. Lepiej funkcjonować będą układy: krwionośny, oddechowy oraz nerwowy.

Aqua aerobik jest coraz popularniejszy, dlatego sprawdź, seniorze, czy na basenie w Twojej okolicy są organizowane podobne zajęcia!