Górskie wędrówki i dodatkowe atrakcje dla dzieci? Najlepsze będą Karkonosze!

Górskie wędrówki cieszą się ogromną popularnością, o czym najlepiej świadczą zdjęcia z obleganych w wakacje tatrzańskich szlaków. Ten rodzaj aktywności fizycznej to świetny sposób na wspólny rodzinny weekend z dziećmi. Gdzie najlepiej wybrać się z naszą pociechą po raz pierwszy, jeśli chcemy zaszczepić w niej miłość do gór?

Świetnym wyborem gwarantującym dziecku wiele atrakcji poza górskimi spacerami razem z rodzicami, będą Karkonosze, które oferują wiele szlaków idealnych na wycieczkę z najmłodszymi, a także dodatkowe atrakcje przyjemne dla dzieci, które z pewnością przysłużą się rozkochaniu w górach.

Po pieszej wędrówce np. ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Szklarki albo z Drogi pod Reglami prowadzącej ze Szklarskiej Poręby, można zabrać latorośl do jednego z wielu przyjaznych mu miejsc dostępnych w Karkonoszach. W Szklarskiej Porębie funkcjonuje Park Dinozaurów i Rodzinny Park Rozrywki. W Karpaczu odnajdziemy Muzeum Zabawek, które zainteresuje pewnie niejednego dorosłego, oraz letni tor saneczkowy i alpine-coaster.

Poza tym w karkonoskim regionie odnajdziemy miasteczko westernowe, park miniatur, cyrkland i kilka aqua-parków.

Po odwiedzeniu przynajmniej kilku z tych atrakcji dziecko zapamięta na długo wyprawę w góry jako coś przyjemnego i szybko zacznie dopytywać  rodziców kiedy ponownie pojadą wspólnie w góry.