Gimnastyka bez wychodzenia z domu!

Zdrowy i aktywny tryb życia wcale nie musi wiązać się z kosztownymi wizytami w siłowni i zakupem sprzętu do ćwiczeń. Nieskomplikowaną gimnastykę możesz wykonywać nawet podczas oglądania telewizji. Zobacz przykładowe ćwiczenia – bez wychodzenia z domu!

GIMNASTYKA-620PX

  1. Uklęknij na prawej nodze, lewą zegnij w kolanie, a stopę oprzyj o podłogę. Ręce oprzyj o biodra, trzymaj wyprostowane plecy. Prawą stopę unieś w górę przenosząc ciężar ciała na lewe kolano. Nie zmieniaj przy tym pozycji rąk ani głowy. Wykonaj ćwiczenie kilka razy. Postępuj analogicznie, klękając na lewej nodze.
  2. Zrób klęk podparty. Wyprostowane ręce oprzyj o podłogę, głowę trzymaj w równej linii z kręgosłupem. Unoś na przemian wyprostowane nogi do góry. Za każdym razem wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Powtarzaj ćwiczenie po kilkanaście razy na każdą nogę.
  3. Usiądź na podłodze. Nogi zgięte w kolanach przysuń w stronę tułowia tak, aby stopy dotykały pośladków. Obejmij stopy rękami, a łokcie oprzyj na kolanach. Odpychaj kolana łokciami na boki, aby poczuć opór.